Malmö maçına Beşiktaşlı taraftar yasağı

September 9, 2018

Beşiktaş futbol takımı,  Avrupa liginde mücadelesine, İsveç'in Malmö futbol takımına karşı Malmö'de oynayacak. 

 

Malmö takımının ınterrnet sayfasından yaptığı açıklamada, Beşikltaş kulübünün kendilerine başvuruda bulunarak Beşiktaş taraftarına bilet istemediklerini ve bu nedenle de Malmö stadında Beşiktaş taraftarına ayrıca yer ayırmadıklarını ve bileti varsa dahi beşitaş taraftarını temsil eden herhangi bir giyim veya eylem durumunda, stada alınmayacağını yazdı. Malmö FF'in event menejeri Patrik Jandelin, Sydsvenskan gazetesine yapığı açıklamada, Beşiktaş klubünün taşkınlık ve kanunsuzluk arzu etmediğini, bilet satrışlarını kontrol edemeyeceklerini ancak güvenlik gerekçeleriyle Beşiktaş taraftar sembollerini engelleyebileceklerini söyledi.

 

Türki'ye karşıtı politik ve terör gruplarının provokasyonlara yol açmasını engellemek için başvurulan 'taraftar yasağı' yöntemi, Beşiktaş futbol takımının avrupa maçlarındaki başarısını olmusuz etkilemektedir. 

 

Maçı stadta izlemek isteyen Beşiktaş taraftarı,  neutral olması şartının, takımlarını  destekleyemeyeceği anlamına geldiği için tepkili. 

 

Avrupa'nın çeşitli bölgelerinden takımlarını desteklemek için Malmö'ye gelecek tatraftarların şehirdeki sport barlarda maç izleyecekleri tahmin ediliyor. 

 

Maç biletlerinin öncelikli MFF takımının kartlı taraftarlarına daha sonra satışa serbest olmasına karşı, her üç kendi evindeki maç biletlerini paket halinde  satması Beşiktaş taraftarının maç bileti ilgisini azaltmaktadır. Nitekim bilet fiyatları üç maç üzerinden hesaplandığı üzere pahalılanmaktadır. 

 

Malmç FF klübü sayfasından yaptığı açıklamada,biletlerin kendi  taraftarı tarafından alınmasını sağlamak amacıyla paket yöntemini seçtiklerini yazdı. 'Böylece bütün taraftarımıza yerlerini garanti etmiş oluruz.' ifadesi de yer aldı. 

 

Malmö şehrine komşu Kopenhag şehrinden büyük taraftar ilgisi beklenirken, Beşiktaş taraftarlarının İsveç kulübüne bilet konusuyla ilgili başvuruda bulunduğu sosyal medyada yer aldı. 

 photo: Savas Karakaplan

 

 

Tags: music photography review live concert

Please reload

nyheder

ENGAGE af-LYST med Søren Huss og Pernille Rosendahl

August 8, 2020

1/10
Please reload

Seneste indlæg

July 6, 2020

Please reload

Følg os
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square

© all rights reserved 2015 by Savas Karakaplan Proudly created with Wix.com

  • w-facebook
  • Twitter Clean
  • w-flickr